Sıkça Sorulan Sorular

Firmaların akaryakıt tüketimlerinde filo yönetimi ve talebe özel raporlama teknikleri ile beraber farklı vade ve ödeme seçenekleri sunan akaryakıt çözüm ortağıdır.

Araçlarınıza yakıt alımlarını araç plakanıza tanımlı ekipman veya kart ile Akaryakıt istasyonlarında aracınızdan inmeden ve istasyonda ödeme yapmadan indirimli yakıt alabileceğiniz ödeme sistemidir.

Yakıt deposu girişine monte edilen ve üzerinde programlanabilen bir mikroçip taşıyan depo halkasıdır.

Ekipman aracınıza ücretsiz montaj sağlanır ve yakıt alımı yapılabilir. Araç istasyona yakıt alımı için gittiğinde İstasyon Satış Görevlisi pompa tabancasını aracın pompa kapağına yerleştirdiğinde otomasyon sistemi üzerinden aracınızda montajı yapılmış ekipman ile araç bilgileriniz okunur ve yakıt dolumu başlar.

5 araç ve üzerinde aracınız mevcutsa talep ettiğiniz adreste yetkili servis araç ekipman montajını gerçekleştirebilir.

Yakıt Kartı tercihinizde aracınıza tanımlanmış kart tarafınıza gönderilir. İstasyona gidildiğinde Sürücü veya İstasyon Satış Görevlisi tarafından pompa üzerindeki okuyucuya okutularak alışveriş yapılabilir. Araç bilgileriniz kart ile tanındıktan sonra yakıt dolumu başlar.

Tarafınıza her araç için ayrı Kart gönderilecek olup, kart üzerinde araç plakanız yazmaktadır. Ayrıca pompada kart okutulduğunda tanımlı aracın plakası pompa otomasyonunda görüntülenmekte ve İstasyon Satış Görevlisi tarafından kontrolü sağlanmaktadır.

Sisteme katılım ücretsizdir. Tarafınıza gönderilecek kart için veya aracınıza montajı yapılacak ekipman ücretsiz olup, montaj içinde ücret ödemeniz gerekmiyor.

Vergi numarası sahibi herkes kullanabilir.

Tüm başvuru süreçleriniz tamamlandıktan sonra Kartınız elinize ulaştığında veya Ekipmanın aracınıza montajı gerçekleştiğinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tarafınıza tanımlanan indirimden faydalanamazsınız. İstasyonda ödeme yapmanız gerekir. İşlemlerinizi mobil uygulamada görüntüleyemezsiniz.

Her aracınıza ayrı ayrı günlük-aylık-yıllık veya tek seferde maksimum alım tutarı gibi detaylı limitlendirme yapabilirsiniz.

Motorin ve benzin ürünleri alışverişlerinizde sistemden faydalanabilirsiniz.

Lpg sisteme dahil değildir.

Mobil uygulama üzerinden yaptığınız tüm başvurularda %3 indirim alabilirsiniz. Ayrıca aylık yakıt tüketiminize göre fiyat teklifi talep edebilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden araç sil alanından aracınızı silebilir veya müşteri hizmetlerine ulaşarak sistemden çıkarmak istediğinizi bildirebilirsiniz. Her iki durumda aracınızın sistem tanımlaması iptali tarafımızdan gerçekleştirilecektir.

Müşteri hizmetlerimize 0850 242 4212 no lu telefondan veya info@upenerjibilisim.com.tr adresinden bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim sürenize kadar aracın almış olduğu tüm akaryakıt bedeli tarafınıza fatura edilecektir.

Her yakıt alımınızın ardından UpEnerji Mobil Uygulamasına tanımladığınız kredi kartınızdan, size özel tanımlanan indirim tutarı düşüldükten sonraki tutar tahsil edilecektir. Markette ödeme yapılmamaktadır.

Sistemimize tanımladığınız kredi kartınızdan ortalama bir depo yakıt alımı veya sizin belirleyeceğiniz tutarda ön otorizasyon alınmaktadır.

Kredi kartınızın kullanılabilir bakiyesi üzerinden sizin talep ettiğiniz tutarda sağlanan bloke işlemidir. Tahsilat değildir.

Yakıt alım işlemlerinizde önce yakıt dolumu sağlanır, sonra tahsilat gerçekleşir. Tahsilatın gerçekleştirilemediği durumlar için teminat olarak ön otorizasyon alınmaktadır.

UpEnerji tarafından sms ile bilgilendirme yapılarak yakıt alımınız sistem üzerinden kapatılır. Kredi kartınızı müsait hale getirdiğinizde Mobil Uygulamada ön otorizasyon güncelle işlemini sağlayarak kredi kartınızdan ön otorizasyon alınmasını sağladığınızda aracınızın yakıt alımı otomatik olarak açılacaktır.

UpEnerji Mobil uygulamasında Mobil Cüzdanı kullanabilirsiniz. Mobil Cüzdan ile kredi kartınızı sisteme tanımlamadan 3D işlemiyle ödeme yaptığınızda, ödeme tutarı kadar araçlarınıza limit otomatik olarak açılır. Ardından limitiniz dahilinde yakıt alabilirsiniz. Uygulama üzerinden kalan limitinizi ve ödeme işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

PCI DSS güvenlik altyapısı ve BDDK denetimindeki bankalar tarafından güvenlik en üst seviyede tutulmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz Merchant Safe Unipay güvencesi ile saklanır.

Kredi kartınızın internet üzerinden alışverişlere ve mail order işlemlerine açık olması gerekmektedir. Konuyla ilgili bankanızla görüşebilirsiniz.

Sistemde en az bir kredi kartı tanımı olması gerekmektedir. Önce yeni kredi kartınızı tanımlayın. Sonra silmek istediğiniz kredi kartınızı sola doğru çektiğinizde sil butonu ile eski kredi kartı bilginizi silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

İstasyondan bilgi fişi alabilirsiniz. Aracınızdan inmeden fiş/fatura almadan yakıt alabilirsiniz. Her ayın 15 i ve son günü tarihli olarak ayda iki defa sisteme kayıt ettiğiniz e-mail adresinize e-fatura/e-arşiv olarak faturanız gönderilecektir.

Hayır. Katılım sağlamış olduğunuz sistem üzerinden yakıt aldığınızda ödemeniz UpEnerji tarafından kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Evet. Dilerseniz her 15 günde bir kesilen faturanızın fatura tarihini takip eden 5. Gün kredi kartınızdan faturanız tahsil edilebilir. Bunun için kredi kartınızdan ortalama 20-25 günlük akaryakıt tüketiminiz kadar ön otorizasyon alınır. Alınan ön otorizasyon tutarı kadar aracınız/araçlarınıza yakıt alım limiti tanımlanır.

UpEnerji mobil uygulama – işlemlerim alanında anlık olarak takip edebilirsiniz.

DBS – Teminat mektubu veya havale-eft ile de farklı vade seçenekleri ile çalışma taleplerinizi 0850 242 4212 no lu telefondan veya info@upenerjibilisim.com.tr adresinden yapabilirsiniz.

Tüm bilgi ve talepleriniz için: info@upenerjibilisim.com.tr | 0850 242 4212

UpEnerji
Hizmet Noktaları